McDonald's ligt onder de loep bij de Franse autoriteiten in verband met vermeende belastingontwijking. Justitie deed op 18 mei een inval bij het Franse hoofdkantoor van de fastfoodketen in Parijs. Dat schrijft nieuwssite France24 donderdag.
De autoriteiten vermoeden dat McDonald's een groot deel van zijn omzet uit Franse filialen doorsluist naar het Europese hoofdkantoor in Luxemburg. Dit land staat bekend om zijn lage ondernemingsbelastingen. Er loopt al sinds 2013 onderzoek naar deze zaak. In april werd bekend dat het Franse ministerie van financiën om die reden een vordering van €300 mln bij de Amerikaanse fastfoodketen heeft neergelegd. Het bedrag zou betrekking hebben op onbetaalde belasting.
Bij de inval namen agenten diverse documenten in beslag. Eerder deze week deed justitie ook al een inval in het Franse hoofdkantoor van Google. Ook dit bedrijf zou belasting hebben ontweken. Het zou gaan om €1,6 mrd achterstallige belasting.