Het Indiase staalconcern Tata Steel staat ervoor open om een meerderheid te nemen in het fusiebedrijf van zijn Europese bedrijven en het Duitse ThyssenKrupp. Als dat bedrijf naar de beurs wordt gebracht, zouden de Indiërs aandelen willen bijkopen.
Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen rond het bedrijf. De Europese activiteiten van Tata Steel, waaronder de voormalige Hoogovens in IJmuiden, en het Duitse Thyssenkrupp willen een joint venture vormen. Beide bedrijven hebben aangegeven dat een beursgang tot de mogelijkheden behoort.
Staalproductie
Tata Steel en ThyssenKrupp tekende vorig jaar een voorlopige overeenkomst om een gezamenlijk bedrijf te vormen, waarin beide partners de helft van de aandelen krijgen. Daarna zou Tata Steel bereid zijn om zijn belang te vergroten door stukken bij te kopen. Die bereidheid past bij het voornemen van de Indiërs om hun staalconcern wereldwijd uit te breiden.
Als Tata Steel de overhand krijgt in de joint venture komt dat zijn Duitse partner ThyssenKrupp ook goed uit. Dat bedrijf wil zich juist terugtrekken uit de staalproductie om zich toe te kunnen leggen op het maken van profijtelijke industriële en technologische goederen.