• Mijn nieuws
    • Net binnen
      • Overzicht
      • Nationaal
      • Internationaal
      • Analyse
      • Rente en valuta
      • Grondstoffen
      • Derivaten
      • Beleggingsfondsen
      • Indices
      • Obligaties
    • Krant
    • Podcasts

      • SECTIES

      • Economie
      • Politiek
      • Bedrijfsleven
      • Financiële markten
      • Samenleving
      • Tech & Innovatie
      • Opinie

    • FD PERSOONLIJK
  • Home
  • Mijn nieuws
  • Net binnen
    • Overzicht
    • Nationaal
    • Internationaal
    • Analyse
    • Rente en valuta
    • Grondstoffen
    • Derivaten
    • Beleggingsfondsen
    • Indices
    • Obligaties
  • Krant
  • Podcasts
  • Abonneren
    • Abonneren Inloggen

      Service & Contact
Close sub menu
Close sub menu
Spotlight • 24 mei '18 17:25

Chris Hohn richt vizier op Rupert Murdoch

Arend Clahsen
Arend Clahsen

Spotlight zoomt in op mensen in het nieuws, met vandaag hedgefondsmanager Chris Hohn. In een wereld met dalende postvolumes, blijft Hohn brieven sturen. Deze keer is 21st Century Fox aan de beurt.


Als hedgefonds TCI zich bij de poort van een onderneming meldt, kunnen bestuurders maar beter snel kijken of hun verdediging nog op sterkte is. Het bestuur van 21st Century Fox weet dus dat er werk aan de winkel is nu er een brief binnen is van TCI-oprichter Chris Hohn. Daarin stelt hij dat het mediabedrijf, met Rupert Murdoch als grootaandeelhouder, direct moet gaan praten met Comcast als het kabelbedrijf een bod uitbrengt op een groot deel van de activiteiten.

Chris Hohn
Chris Hohn Foto: Hollandse Hoogte

Het hogere bod dat Comcast voorbereidt, is volgens Comcast in contanten en 'superieur' aan het bod in aandelen dat 21st Century Fox met Disney is overeengekomen. Dat Murdoch een belastingvoordeel heeft bij een bod in aandelen, mag het bestuur van 21st Century Fox niet van hun fiduciaire verantwoordelijkheid weerhouden om een eerlijke veiling te organiseren, meldt Hohn fijntjes. Inmiddels heeft TCI een belang van 7,4% in het mediabedrijf.

ABN Amro

Het is de klassieke methode van Hohn (51). Al jaren speurt hij naar concerns waar meerwaarde is te ontsluiten door een overname, een splitsing, een fusie of het voorkomen daarvan. Hohn startte The Children's Investment Fund in 2003, dat inmiddels met $4,7 mrd een van de grootste Britse goededoelenorganisaties is. Een van de eerste wapenfeiten van het fonds was het dwarsbomen van de fusie tussen beursbedrijven LSE en Deutsche Börse. In Nederland zette Hohn begin 2007 de bijl aan de wortel van de oude mondiale grootbank ABN Amro, door met 1% van de aandelen, in een brief aan te dringen op een splitsing van bank. De rest is geschiedenis.

De naam van The Children's Investment Fund stamt uit de tijd dat een deel van de inkomsten structureel ging naar een fonds ter verbetering van de leefomstandigheden van arme kinderen in ontwikkelingslanden. Sinds Hohn enige jaren geleden scheidde van zijn vrouw Jamie Cooper, die het fonds opzette, is die vaste contractuele verplichting geschrapt.

Laatste nieuws

28 mei Erdogan wint Turkse presidentsverkiezingen 28 mei Vliegtuig van Chinese makelij heeft eerste vlucht succesvol afgerond 28 mei 'Grootste drone-aanval op Kiev sinds begin van de oorlog' 28 mei ECB waarschuwt voor inflatie door klimaatverandering 28 mei De Turkse economie en democratie staan op het spel bij tweede ronde presidentsverkiezingen
Lees al het laatste nieuws image/svg+xml

Meer profiel

5 min leestijd • Tegenslag

'Twee uur ouwehoeren terwijl er patiënten wachtten, dat trok ik niet'

5 min leestijd • Tegenslag

'Ik zat met een schuld die te groot was om ooit af te lossen’

5 min leestijd • Achtergrond

In de thuisraces op Zandvoort was Jan Lammers vogelvrij

3 min leestijd • In memoriam

Mikis Theodorakis: alles om vrijheid, vrede en cultuur


  • FD Redactie
    FD Gazellen
    FD Henri Sijthoff Prijs
    Werken bij FD
    Colofon
  • Algemene voorwaarden
    Privacy
    Cookies
    Copyright
    Responsible disclosure
  • Service & contact
    Account aanmaken
    Hulp bij inloggen
    Mijn FD
    Adverteren
  • Abonnementen
    Groepslicenties
    Nieuwsbrieven
    Podcasts
    FD App
  • Vacatures
  • FD Mediagroep
    BNR Nieuwsradio
    Company.info
    Energeia
    Pensioen Pro
    Impact Investor
    Investment Officer
image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml
 |   | 
© 2023 Het Financieele Dagblad B.V. – alle rechten voorbehouden.
KVK-nummer: 33176422
BTW-nummer: NL006407122B01