• Mijn nieuws
    • Net binnen
      • Overzicht
      • Nationaal
      • Internationaal
      • Analyse
      • Rente en valuta
      • Grondstoffen
      • Derivaten
      • Beleggingsfondsen
      • Indices
      • Obligaties
    • Krant
    • Podcasts

      • SECTIES

      • Economie
      • Politiek
      • Bedrijfsleven
      • Financiële markten
      • Samenleving
      • Tech & Innovatie
      • Opinie

    • FD PERSOONLIJK
  • Home
  • Mijn nieuws
  • Net binnen
    • Overzicht
    • Nationaal
    • Internationaal
    • Analyse
    • Rente en valuta
    • Grondstoffen
    • Derivaten
    • Beleggingsfondsen
    • Indices
    • Obligaties
  • Krant
  • Podcasts
  • Abonneren
    • Abonneren Inloggen

      Service & Contact
Close sub menu
Close sub menu
26 feb '20 09:12

De journalistieke beginselen van het FD

Van de hoofdredactie
Van de hoofdredactie

Het Financieele Dagblad (FD) publiceert dagelijks online en zes dagen per week in de papieren krant betrouwbare en diepgravende artikelen over politiek, economie en bedrijfsleven. Het is onze ambitie leidend te zijn voor mensen die de toekomst willen vormgeven.


Onze beginselen

(Laatste wijziging: februari, 2023)

Het Financieele Dagblad heeft de ambitie de meest waardevolle bron van informatie voor Nederland te zijn. Het FD is van oudsher (sinds 1796) een zakenkrant die zich primair richt op de beurs, de economie en het bedrijfsleven. Ook actuele ontwikkelingen in politiek, cultuur en samenleving vallen al heel lang binnen ons gezichtsveld, vanuit het besef dat het bedrijfsleven en de financiële wereld alleen floreren in harmonie met de omgeving.

De lezers op wie we ons richten, zijn vooral de beslissers in het private en publieke domein in Nederland. Omdat zij veelal denken en werken vanuit een internationaal perspectief heeft het FD een kosmopolitische signatuur.

HAL Investments is eigenaar van FDMG. Onder FDMG vallen — naast FD — onder meer de volgende bedrijven: BNR, Company.info, en FD Business (o.a. Fondsnieuws, ESB, PensioenPro en Energiea) Meer info op: FDMG.nl.

Ceo van FDMG Eugenie van Wiechen, tevens uitgever van het FD, is sinds juni 2022 commissaris bij Artis. Op 19 april 2023 zal zij voorgedragen worden als commissaris door Sanoma tijdens de algemene vergadering van aandeelhouders van de Finse uitgever.

Onafhankelijk en objectief

De redactie van het FD is onafhankelijk; over de inhoud van de publicaties wordt geen verantwoording afgelegd aan directie of eigenaar. De onafhankelijke positie van het FD is vastgelegd in het redactiestatuut. De redactie van het FD stelt zich ten doel objectief verslag te doen van ontwikkelingen in de samenleving. We duiden het nieuws en doen aan waarheidsvinding.

Het FD is niet het verlengstuk van de belangen van het bedrijfsleven of de overheid en staat los van enige politieke of religieuze stroming. We houden ons verre van campagnejournalistiek.

Streven naar objectiviteit wil niet zeggen dat we kleurloos zijn in onze journalistieke keuzes of commentaren. We zijn ervan overtuigd dat het algemeen belang het beste gediend is met economische vooruitgang. Hoe meer welvaart we creëren, hoe meer de samenleving kan investeren in zaken als gezondheid, milieu, cultuur, veiligheid, materiële en immateriële levensstandaarden.

Lees hier meer over

Wat onze redactie drijft

Maatschappelijke thema's

Economische groei wordt bevorderd door concurrentie, vrijhandel, een doelmatige allocatie van kapitaal door bedrijfsleven en overheid, een goed functionerende rechtsstaat, een hoog opgeleide bevolking, een uitgebreide, robuuste infrastructuur, veiligheid en een democratisch stelsel waarin alle belangen worden meegewogen.

Het FD heeft de overtuiging dat marktwerking te verkiezen is boven overheidsingrijpen. We zijn daar niet dogmatisch in. Traditioneel voelt het FD zich meer thuis in het Rijnlandse model dan bij het Angelsaksische kapitalisme waarbij uitsluitend de belangen van aandeelhouders bepalend zijn.

Het FD ziet het als zijn taak om misstanden als corruptie, fraude, belastingontduiking en verspilling van belastinggeld bloot te leggen. We omarmen de vooruitgang en zijn daarom pleitbezorgers van innovatie en wetenschappelijk onderzoek. Ook als die leiden tot het overbodig worden van bestaande bedrijfstakken.

Lees hier meer over

Hoe het FD kijkt naar maatschappelijke thema's

Meer vragen? Kijk ook hier:

Hoe kan ik de redactie een (anonieme) tip sturen?

Hoe gaat het FD om met advertenties en commerciële bijlagen?

Waar kan ik terecht met een klacht of opmerking n.a.v. een publicatie?

Colofon: Hoe kan ik een redacteur bereiken?

Wat zijn de spelregels voor een opiniebijdrage of reactie onder een artikel?

Laatste nieuws

22:25 Verlieslijdend Onward Medical ziet uit naar commercialisering in 2023 22:24 Het laatste nieuws uit de financiële sector duwt Wall Street naar nipte winst 22:12 Ziekenhuizen sluiten nieuwe cao en ontsnappen aan nieuwe stakingen 21:13 Hongarije akkoord met toetreding Finland tot Navo 21:08 Rutte wil opnieuw kijken naar geld voor platteland
Lees al het laatste nieuws image/svg+xml

Meer specials

4 min leestijd • De wereld in 2021

Met Sietse Bakker gaat het songfestival in 2021 zeker door

7 min leestijd • De wereld in 2021

In het museum van 2021 wordt geld verdiend

7 min leestijd • De wereld in 2021

Hoe China en Rusland ons ook in 2021 uit elkaar spelen

10 min leestijd • De wereld in 2021

Dé trend voor 2021? 'We moeten belachelijk creatief worden'


  • FD Redactie
    FD Gazellen
    FD Henri Sijthoff Prijs
    Werken bij FD
    Colofon
  • Algemene voorwaarden
    Privacy
    Cookies
    Copyright
    Responsible disclosure
  • Service & contact
    Account aanmaken
    Hulp bij inloggen
    Mijn FD
    Adverteren
  • Abonnementen
    Groepslicenties
    Nieuwsbrieven
    Podcasts
    FD App
  • Vacatures
  • FD Mediagroep
    BNR Nieuwsradio
    Company.info
    Energeia
    Pensioen Pro
    Impact Investor
    Investment Officer
    Listn
image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml
 |   | 
© 2023 Het Financieele Dagblad B.V. – alle rechten voorbehouden.
KVK-nummer: 33176422
BTW-nummer: NL006407122B01